Zřícenina kláštera premonstrátek Rosa coeli ( z latiny Růže nebes ) se nachází na východním okraji města Dolní Kounice, v okrese Brno-venkov.

Jedná se o jedno z nejsilnějších energetických míst v zemi! Uvnitř zříceniny najdeme hned několik míst s vysokou duchovní energií. Ta nabíjí tělo i duši.

Klášter založil v roce 1181 moravský velmož Vilém z Pulína. Vilém se spojil s želivskými premonstráty, kteří v Dolních Kounicích vybudovali klášterní provizorium, takže se zde již v roce 1183 mohla usídlit komunita premonstrátek z konventu v Louňovicích. Do čela kláštera byl postaven převor, později se titul představeného ustálil na proboštovi. Ve druhé čtvrtině 14. století byla zahájena stavba nového klášterního kostela, na což navázala přilehlá kvadratura s Rajským dvorem, která byla dokončena zřejmě až na začátku 15. století. V první polovině 14. století byl také postaven klášterní hrad na blízkém návrší.

Proč však je tento jinak obyčejný klášter tak silným energetickým místem? Souvisí to s obrovským zápalem jeptišek při takřka neustálých modlitbách nebo spíše s utrpením, které mnohé z nich zažily?

Povídá se, že v Rajském dvoře uvnitř zříceniny je pohřbena řada novorozenců… Následků orgií olomouckých biskupů, kteří klášter navštěvovali a jeptišky jim museli být po vůli…Tak jak se to dělo i v řadě jiných klášterů.

V Křížové chodbě kolem Rajského dvora je pak ve zdi pohřbena jedna z jeptišek. Čím se ta chuděra provinila, že byla těhotná zazděna a byl jí nechán otvor na dýchání, aby umírala a trpěla déle? Stala se manželkou probošta. Probošt Martin Göschl přestoupil po roce 1522 na luteránskou víru a oženil se s jednou z jeptišek. Na nátlak olomouckého biskupa Thurza musel Göschl v roce 1526 Dolní Kounice opustit. V Mikulově se stal novokřtěncem, posléze však byl zatčen a v biskupském vězení zemřel. A jeho manželku stihl tento bezcitný osud.