Knocknarea

Konečně Knocknarea, tolik zmiňovaná při energetické aktivaci okruhu kolem Prahy.

Přijíždíme na parkoviště pod horou Knocknarea…

Knocknarea je vápencový kopec (327 m), který má monolitický vzhled a nachází se na poloostrově Cuil Irra mezi zátokami Sligo a Ballisadore. Na vrcholu se nachází velká mohyla královny Maev.

Na parkovišti jsme vytvořili živý kruh a před výstupem na kopec jsme svorně zapěli písničku pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře – Chválím tě, země má…

Všichni jsme si tuto písničku natolik oblíbili, že se stala takřka HYMNOU.

1-fotka
2

Odhodlaně jsme vykročili nahoru. Tempo si zvolil každý podle své fyzické kondice, ale nakonec vrcholu dosáhlo všech čtyřicet pět účastníků.

3
4
5
6

Pod vrcholem jsme soustředili veškerou pozornost na náš společný záměr. Posledních pár metrů jsme se šplhali po kamenitém terénu a najednou jsme se ocitli na samotném vrcholu. Kouzelné výhledy nám byly odměnou. Uprostřed plošiny byly navršeny kameny a na nich se vyjímala irská vlajka, kterou zde zanechal zřejmě někdo z návštěvníků.

7
8

Nebyli jsme zde sami, a překvapila otužilost místních turistů. My všichni jsme se choulili před poryvy větru do kapucí, šátků či kulichů – a Irové – nátělníček a tradá… Jakmile alespoň na chvíli vysvitne sluníčko, považují to za zázrak a paprsků si užívají plnými doušky.

9

My jsme však okolí také překvapili… To tady ještě určitě nezažili. Troubení na mušli. Jeden z našich kolegů – hudebník – nám připravil úžasný zážitek. Když člověk zavřel oči, ozývalo se pouze šumění větru a troubení… Připadala jsem si jako malá mořská víla na útesu.

10

Následoval společný rituál. Když jsem otevřela oči, viděla rozesmáté tváře a otevřené náruče. Z každého vyzařovalo štěstí a pocit sounáležitosti. Být v jednom okamžiku na stejném místě se stejně naladěnými lidmi…děkuji!

11
12

Po zhruba dvou hodinách, ač neradi, jsme opustili tento kus Irska a pokračovali v našem putování.

13
14

Sestup prověřil naše kolenní vazy při prudkém klesání do údolí. Na parkovišti nás čekala odměna v podobě irské kávy a francouzské palačinky. Cestou do nové lokality jsme se stavili na malou porci energie ve dvou kamenných kruzích.

15
16
17

Tím však naše odměny pro tento den nekončily.

Killary – hotel o samotě, avšak na břehu irského fjordu asi čtyřicet pět km od Atlantiku, kde jsme měli další ubytování – nás pravda malinko překvapil svou skromností. Ale to, co ho obklopovalo, byla naprostá nádhera. Růžová záplava rododendronů.

18
19
20
21

V krásné přírodě jsme čerpali tolik potřebné síly pro následující den.

Čeká nás výstup na CROAGH PATRICK

Hanka Z.