DSC00510Dobří lidé

Opět mě to nedá a podělím se o skvostné zážitky ze Svátováclavské pouti 28.9. 2014 ve Staré Boleslavi. Snad obrázky zprostředkují krásné energie, některé zcela výjimečné!

Mé objektivy sice nedosáhly a řádně nezachytily korunovaci Palladia země české, zato zachytily výjimečnou chvíli, kdy na oltáři poutního chrámu Nanebevzetí Panny Marie byla obě Palladia. Jak to originální, čerstvě korunované, tak první kopie, která se běžně v chrámu vystavuje. Vyzjistil jsem, že v blízkém brzku, by se měl originál vrátit do Boleslavi. To bude moc dobře! Tato země bude potřebovat ochrany. A nejenom země!

Naprosto úžasným zážitkem byla možnost pohlédnout do očních důlků sv. Václava. A pobýt v jeho blízkosti, takřka bez omezení. Odložil jsem posvátnou úctu a fotil. Kdy bude opět taková možnost!? Hlídali jej sice Hradní pošťáci, ale jinak byl průvod kolem světcovy hlavy zcela neorganizovaný. Bylo cítit, že to Václavovi vadí! Byl docela otrávený! Ta spousta lidí, z nichž většina přišla jen ze zvědavosti. Byť většina z nich v jeho blízkosti ztichla a zjihla.

Na rozdíl od malé holčičky, která zkoumala ostatky našeho prvního svatého z bezpečí tatínkovy náruče a potřebovala si upřesnit: „Proč má tak velké zuby, to proto, že ho zabili?!“ Pošťáci začali vesele přešlapovat, všichni co její hlasitý dotaz slyšeli, odvrátili na chvíli zraky od hlavy světce a sledovali dívenku, kterou její tatík hbitě unášel ven, v běhu jí něco šeptal do ucha.
Chvíli se všichni usmívali. Snad i Václava ta slova pobavila.

Energie, které z jeho hlavy vyzařují, to nijak neovlivnilo. Jsou úžasné! Cítím, že by to mohl být pohyblivý energetický bod této země. A tuze důležitý.

Podařilo se, že jsem byl i při transportu Sv. Václava zpět do Prahy. Místo jezdců na koních jej provázela eskorta motocyklistů. Smrad se nedá srovnat.

Moc krásným zážitkem na závěr byl koncert v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Dvořákovo Oratorium Svatá Ludmila báječně podala Liberecká opera. A jak skákal dirigent, to se vidí zřídka. Naštěstí nejen skákal.

V tu chvíli už byl Sv. Václav zase součástí Svatovítského pokladu. Na rok má klid. Za rok zase v Boleslavi.

M.Š.