1foto-křešiceObec Křešice najdeme cca 7 km východně od Litoměřic, kolem řeky Labe. Tato krajina je velice úrodná a proto se tu lidé usadili už v pravěku. Svědčí o tom nález kamenného pěstního klínu, nejstarší památky z doby kamenné na Litoměřicku.

V roce 1679 koupil řeznický učeň Jiří Kocher kopii obrazu panenky Marie Pasovské. Obraz mu pomohl v těžkých životních chvílích, a on se rozhodl, že ho pověsí, aby mohl pomáhat i druhým lidem. Pověsil ho na olši u studánky v Křešicích. Na tomto posvátném místě, kde podle pověsti došlo ke spojení stromu a vody se začaly dít zázraky. Lidé se zde modlili, cítili přítomnost Panny Marie a voda ze studánky uzdravovala nemocné.

V roce 1708 dal druhý litoměřický biskup Jaroslav ze Štenberka postavit u této studánky Mariánskou kapli. Kapli postavil litoměřický barokní architekt Ottavio Broggio. Biskup Vratislav z Mitrovic rozšířil kapli na kostel Navštívení Panny Marie.

V dnešní době je toto krásné místo trochu opomíjené. Kostel byl v posledních letech několikrát vyplaven a je opravován. Pokud budete mít štěstí a kostel bude otevřen, určitě vejděte. Je zde velice jemná, krásná a posvátná energie. Tato energie je cítit i v okolí kostela. Před kostelem u studánky najdete několik kamenů postavených do kruhu. U nejvyššího kamene stojí soška Panny Marie. Můžete tu posedět, nebo si lehnout do trávy a příjemně se propojit se Zemí. Některé kameny dokonce příjemně hřejí. Toto poutní posvátné místo je mimo hlavní silnici a jakmile sem jednou zavítáte, budete se rádi vracet pro trochu klidu, pro energii, pro uzdravení.


2-foto-křešice. 3foto-křešice 4foto-křešice 5foto-křešice